
Prvé práce na budovaní nového vjazdu do podzemných garáží hotela Carlton už začali. Ako informoval projektant Vladimír Vršanský, práce rozdelili do troch etáp. Začne sa prekládkou vodovodných sietí, potom sa postaví vjazd do podzemia zo strany Mostovej ulice vedľa Reduty. Nakoniec sa uskutoční rekonštrukcia električkovej trate a ciest. Na celom projekte sa podieľa mesto, mestská časť Staré Mesto a majiteľ garáží, spoločnosť Bratcarl.
Po vybudovaní vjazdu zostane Mostová ulica prejazdná len pre električky a pre individuálnu dopravu, ktorej cieľom budú podzemné garáže. Parkovanie tu už nebude možné. Súčasťou celého projektu sú aj povrchové úpravy, ktoré zabezpečuje Staré Mesto. V rámci nich zmizne ďalšia zelená plocha – parčík vedľa Reduty. „Malo by tu pribudnúť sedem stromov, námestie bude mestského typu – vydláždené,“ dodal Vršanský. Skupina zástupcov hudobnej obce v posledných dňoch rokovala s viceprimátorom pre dopravu Karolom Koladom aj so starostom Starého Mesta Petrom Čiernikom. „Snažili sme sa aspoň zmierniť dopad výstavby a žiadali sme, aby parčík vedľa Reduty zachovali. Na Starom Meste pre túto myšlienku nemali pochopenie,“ povedal muzikológ Adrian Rajter. „Stále však zastávame názor, že vjazd do garáží a električky do blízkosti Reduty nepatria.“
Rekonštrukcia električkovej trate, do ktorej mesto dáva 60-miliónov korún, by mala zabezpečiť odhlučnenú prevádzku električiek a tým aj zlepšenie podmienok pri koncertoch v Redute. Táto rekonštrukcia je najdlhšou od roku 1996, v rámci nej sa upraví 600 metrov trate. Práce potrvajú od 28. júna do 15. novembra.
Generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava, a. s., Ján Zachar povedal, že zhoršovanie stavu električkovej trate sledujú už od roku 1995. V roku 2000 museli znížiť maximálnu rýchlosť električiek v tomto úseku na 10 kilometrov za hodinu.
Celú akciu vyvolalo zvýšenie bezpečnostných opatrení amerického veľvyslanectva, ktoré sídli neďaleko hotela. Po útokoch z 11. septembra 2001 veľvyslanectvo nástojilo na tom, aby majiteľ súčasný vjazd do garáží presunul. Bezpečnostné opatrenia v okolí veľvyslanectva sa potom riešili na najvyšších štátnych miestach. S novým vjazdom súhlasil ešte bývalý primátor Jozef Moravčík.
Riešenie vjazdu z Mostovej ulice však mesto považuje za dočasné. Primátor Andrej Ďurkovský informoval, že americká strana ho oslovila s požiadavkou vytipovania lokality, kam by mohla presídliť zastupiteľský úrad. „Potom bude nový vjazd zakrytý a obnoví sa prevádzka pôvodného,“ dodal Ďurkovský.