úlohy (od opráv chodníkov cez výstavbu nájomných bytov), ktoré by mali byť realizované v tomto volebnom období. Poslanci nakoniec materiál vzali na vedomie. V diskusii si totiž uvedomili, že mestu chýba základný program, ktorý by stanovil priority rozvoja mesta.
„Od roku 1990 - ak nerátame tvorbu päťročných budovateľských plánov pred rokom 1989 - je to prvý raz, čo má mesto Bratislava spolu so 17 mestskými časťami presný plán s harmonogramom investičných činností,“ charakterizoval plán úloh hovorca primátora Milan Vajda. „Je to tiež prvý raz, čo plán samosprávy pomerne odráža volebné programy komunálnych politikov (primátor, starostovia).“ Jednotlivé návrhy zbieral od mestských častí poradca primátora Dionýz Hutár a komunikácia s niektorými mestskými časťami prebiehala až do poslednej chvíle pred predložením návrhu do komisií zastupiteľstva. Poradca má tiež na starosti vypracovanie kompletného programu.
Podľa plánu úloh by sa počas tohto volebného obdobia malo najviac investovať do dynamickej dopravy a parkovania. „Ďalšou prioritou je rozvoj bývania a niektoré špecifické oblasti, napríklad rekonštrukcia budov Starej radnice, mestská vodná priekopa, obnova doliny Železnej studienky pre prímestskú rekreáciu alebo revitalizácia Chorvátskeho ramena,“ dodal Vajda. (dro)