ednú a východnú Európu Dennis Goresky pri príležitosti slávnostného podpisu memoranda o porozumení medzi Eximbankou Slovenskej republiky a EDC. Ako ďalej dodal, aj preto je jednou z najatraktívnejších oblastí podnikania v tomto regióne. Zdôraznil pritom, že Slovensko je pre kanadských investorov zaujímavé najmä vďaka lacnej, ale vzdelanej a vysoko motivovanej pracovnej sile.
Podpis memoranda sa uskutočnil v rámci návštevy kanadskej delegácie na Slovensku. Tá sa konala na pozvanie Komory kanadsko-slovenskej spolupráce. Za slovenskú stranu memorandum podpisoval guvernér Eximbanky Ladislav Vaškovič a za kanadskú stranu Dennis Goresky. Memorandum má pritom prispieť k zlepšeniu podmienok vzájomnej obchodnej výmeny. Ako pred samotným podpisom uviedol štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a obchodu Kanady Gar Knutson, "Slovensko je pre Kanadu veľmi dôležitou krajinou aj kvôli nadchádzajúcemu vstupu našej krajiny do Európskej únie." Memorandum okrem toho uľahčí konzultácie o jednotlivých programoch a projektoch v oblasti financovania, poskytovania záruk, poistenia a zaistenia a vytvára priestor pre prípadnú realizáciu projektov za účasti podnikateľských subjektov z obidvoch krajín.
O konkrétnych projektoch kanadských firiem na Slovensku pritom nechcel Dennis Goresky ešte hovoriť, lebo rokovania sú zatiaľ len vo všeobecnej rovine. Agentúre SITA to potvrdili aj zástupcovia Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu, ktorí sa tiež zúčastnili podpisu memoranda. Ako ale Goresky ďalej dodal, "o Slovensko majú najväčší záujem podnikatelia zo všetkých odvetví, v ktorých je Slovensko dobré." Ide podľa neho hlavne o spoločnosti z oblasti výstavby infraštruktúry, automobilového, elektrotechnického a strojárskeho priemyslu.
Nedávna zmena na významných postoch v ekonomike nemá podľa Goreskyho vplyv na rozhodovanie kanadských podnikateľov o umiestnení prípadných investícií na Slovensku. Významnou prekážkou by bolo, ak by vláda začala príliš zasahovať do hospodárstva a meniť k horšiemu zákony, ktoré prispievajú k zjednodušeniu podnikania. Ako dôležitý pozitívny prvok označil ekonomické reformy, ktoré, ako uviedol, ešte viac zatraktívnia Slovensko v očiach kanadských investorov. Pre kanadské spoločnosti nie je prekážkou investovania ani nedostatočná infraštruktúra. Goresky totiž nevidí problém v tom, aby sa aj kanadské firmy zúčastnili na výstavbe diaľnic. Ako príklad záujmu o túto oblasť uviedol účasť predstaviteľov kanadskej spoločnosti SNC-Lavalin International, ktorá je jedna z najvýznamnejších stavebných firiem na svete a kľúčový hráč v oblasti vlastníctva a riadenia infraštruktúry. Okrem tejto spoločnosti boli súčasťou delegácie aj predstavitelia kanadských firiem z oblasti obchodu, zbrojárstva, bankovníctva a strojárstva.
Export Development Canada pôsobí v oblasti podpory exportu už takmer 60 rokov a patrí medzi exportné úverové agentúry s najdlhšou tradíciou a skúsenosťami. EDC v súčasnosti spolupracuje s viac ako 7 200 kanadskými spoločnosťami a angažuje sa na trhoch takmer 200 krajín.