Ak je orientovaná na juh, môže slúžiť ako akumulátor tepla zo slnečnej energie. Preto je vhodné, aby bolo počas dňa možné prepúšťať toto teplo do bytu dostatočne veľkými plochami, ktoré navečer zavrieme a zimná záhrada bude medzičlánok pri prestupe tepla von. Takúto zimnú záhradu musíme dokonale zabezpečiť vetracím systémom a pohyblivým zatieňovaním proti prehrievaniu, najmä v letnom období. Vetracie prvky by mali tvoriť až desatinu zasklenej plochy zimnej záhrady. Dôležité je vybrať sklo s nízkym koeficientom prechodu tepla.
Byt môžeme zatepliť aj presklením loggie. Musíme však zvoliť správny systém. Najväčším problémom takzvaných dokonale zasklených balkónov býva skutočnosť, že sa komplexne neriešilo aj zateplenie vonkajšej steny, ktorá sa permanentne podchladzuje a najmä cez betónovú konštrukciu prestupuje spolu s chladom aj vzdušná vlhkosť. Tá kondenzuje na vnútornej strane zateplenej loggie, a pretože tá nie je odvetraná, vytvárajú sa tu nepríjemné a nebezpečné plesne. Preto treba pri zasklievaní myslieť aj na zateplenie priliehajúcich obvodových stien vrátane spodnej horizontálnej časti loggie.
Fasáde objektu pomôže proti úniku tepla aj zazelenanie popínavými či priľnavými druhmi rastlín. Budú chrániť murivo pred dažďom a vetrom.