Hlavné mesto má v rámci Slovenska podľa developéra Ballymore, ktorý v Bratislave realizuje projekt Eurovea, špecifické postavenie. "Jej poloha na brehu Dunaja, medzi metropolami Viedňou a Budapešťou, vytvára pre túto mladú, dynamickú metropolu zaujímavý potenciál, ktorý sme sa aj my rozhodli využiť," uviedla PR riaditeľka s.r.o. Ballymore Properties Patrícia Hradilová.
Slovensko sa podľa nej rýchlo dostalo do povedomia zahraničných investorov. Lákadlom bola najmä ideálna poloha na európskych križovatkách a tiež realizované reformy, otvorenosť zahraničným investíciám a ponuka mladej vzdelanej pracovnej sily.
Na otázku, ako vníma obsah slova development, uviedla, že "development z pohľadu Ballymoru znamená pretváranie zanedbaných, spustnutých a nevyužitých lokalít na plnohodnotné centrá s produktmi, ktoré umocňujú znovuzrodenie novej lokality". Ide o bývanie na dobrej adrese, kancelárske priestory, oddych, kultúru alebo príjemne prežitý čas v nákupnej galérii. To všetko je prepojené s maximalizáciou benefitov, ktoré prináša daná lokalita a dopravná prepojenosť potrebná pre funkčnosť a život nových centier.
Jedným z najvýznamnejších príkladov na svete, kde Ballymore dokázal skĺbiť všetky tieto funkcie, je oblasť Londýna - Docklands. V tejto 20 rokov spustnutej lokalite, ktorá sa nevyužívala po tom, ako sa zmenil spôsob prepravy námorného tovaru a rozvinula sa kontajnerizácia, vyrástol projekt Canary Wharf. Ten sa v súčasnosti považuje za druhé finančné centrum po londýnskom City. Bolo tam však treba vybudovať množstvo administratívnych budov aj objekty na bývanie, obchod a kultúrnu infraštruktúru.
Podľa Hradilovej Ballymore charakterizuje schopnosť poňať každý nový projekt ako výzvu a snahu prinášať individuálne riešenia. "Najmodernejšia architektúra a technická vyspelosť v spojení s nezameniteľným dizajnom zdôrazňujú to, čo je spoločnosti vlastné zmysel pre inovácie a imagináciu," konštatovala. V Bratislave, podčiarkla, je to podobne.
Rad pozitívnych skutočností v SR spôsobili, že sa dunajské nábrežie stalo pre Ballymore výzvou a stavia komplex Eurovea.
Medzi pozitíva zaradila Hradilová aj vstup SR do EÚ, ktorý podnietil hospodársky a obchodný rozvoj krajiny a významne zvýšil prílev zahraničných investícií, najmä do regiónu hlavného mesta a okolia. Stabilná miera inflácie a zavedenie rovnej 19-% dane znamenali pre investorov ďalšie zaujímavé výhody. "SR je mladá reformná ekonomika. Veríme, že jej hospodársky rast predstihne vývoj v ostatných krajinách strednej Európy," konštatovala. Tento trend bude na Slovensku napriek v súčasnosti nie najpriaznivejším okolnostiam - svetovej finančnej kríze - naďalej pokračovať, dodala Hradilová.